Przejdź do treści

Aplikacje w nauce języków

Apllikacje w nauce języków – dla jednych świetne narzędzie dla drugich niekoniecznie.📲

Moim zdaniem, warto je poznać, bo to może zupełnie odmienić Wasze podejście do nauki języków obcych. Jeśli polubicie się z aplikacjami, nauka może stać się prawdziwą przyjemnością! 
⁣⁣⁣
A w czym aplikacje są lepsze od innych metod? 
Telefon mamy zawsze przy sobie! Do aplikacji możemy zajrzeć w drodze do pracy, na przystanku czy nawet w kolejce w sklepie. Wiele osób ma odruch wyciągania telefonu i przeglądania portali społecznościowych w momencie kiedy nie wiedzą co zrobić z rękoma. To zupełnie normalne, ale możemy sprawić, żeby było to pozytywnym nawykiem, a nie stratą czasu! Nudzi Ci się w kolejce do lekarza? Wyjmij telefon i poćwicz słówka! To trochę bardziej produktywne niż przeglądanie Facebooka czy Instagrama, prawda?🤓

💡Busuu

Największą zaletą tej aplikacji jest nacisk na naukę języka codziennego i praktycznych zwrotów, dzięki którym szybko nauczymy się pytać o drogę, zamawiać posiłek albo robić zakupy. Pomogą nam w tym fiszki, nagrania i ćwiczenia gramatyczne. Na dodatek Busuu pozwala na kontakt z native speakerami, którzy sprawdzą nasze wypracowania, a przy okazji podzielą się językowymi niuansami i kontekstem kulturowym. Każdy użytkownik Busuu może pełnić taką funkcję i pomagać innym w nauce. W opcji bezpłatnej otrzymujemy dostęp do słówek i zwrotów w jednym, wybranym języku. Odpłatnie Busuu pozwala układać indywidualny plan nauki, korzystać z gotowych kursów oraz uzyskać oficjalny certyfikat językowy. 

💡Duolingo

Znana chyba wszystkim, szczególnie dobra dla osób, które są na niższych poziomach, bo zaczyna od podstaw. Można tutaj pouczyć się gramatyki, jak i słówek. Jeżeli macie możliwość to polecam korzystać z wersji komputerowej, ma więcej możliwości. 

💡Memrise

Aplikacja szybko zdobyła uznanie użytkowników dzięki połączeniu różnych mnemotechnik (technik ułatwiających szybsze zapamiętywanie) oraz specjalnego algorytmu dostosowującego ofertę apki do użytkownika. Oprócz podstawowego zestawu słówek i zwrotów, na których naukę Memrise kładzie nacisk, aplikacja posiada również bazę filmów z udziałem native speakerów, a nawet językowe memy, które mają ułatwić nam naukę. Aplikacja jest bezpłatna, jednak część funkcji (np. szczegółowe statystyki naszych postępów i treści wideo) jest dostępna jedynie w wersji premium. 

💡Wordlink
Świetna sprawa! Cała zabawa polega na tym, że macie rozsypane litery i musicie z nich ułożyć tyle słów ile pokazuje aplikacja. Ciągle wpadają nowa słowa! Trzeba się nieźle nagimnastykować przy niektórych planszach. Czasami trudno wpaść nawet na proste wyrażenia!⁣⁣

💡Quizlet

Świetne narzędzie do doskonalenia języków obcych. W przeciwieństwie do większości, aplikacja pozwala tworzyć własne zestawy słów, zwrotów i terminów, których najbardziej potrzebujemy. Dodatkowo możemy również korzystać z materiałów udostępnianych przez innych użytkowników. Swoją wiedzę sprawdzamy z pomocą fiszek, testów i minigier, np. memory. Aplikacja pozwala uczyć się wielokanałowo – słuchowo, pisemnie i na poziomie wymowy.

💡Word connect – Word cookies : Word search
Wykreślenki, łączenie słów i inne zabawy, dzięki którym zapamiętacie wiele nowych słówek. Bardzo fajna aplikacja, w której możecie wybrać różne rodzaje gier, które Was akurat interesują. ⁣⁣⁣

Jeśli nie próbowaliście – sprawdźcie koniecznie!